Піклування про ментальне здоров’я має бути на часі для кожного українця. Далеко не кожен знає, як підтримати себе та близьких, коли тривожні думки перестають бути варіантом норми.

Що робити, коли настає повна апатія? Як зрозуміти що емоції перетнули «червоні лінії» і потрібно звертатися до фахівців? Невизнання проблеми залежить від того, що ми не знаємо, що з цими проблемами робити.

За ініціативою першої леді Олени Зеленської створена Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості.

28 вересня 2023 року психологом Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості Іриною Боднар проведено тренінг «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях» для студентів коледжу.

Під час тренінгу учасники обговорювали  поняття «стрес», «стресостійкість», «резилієнтність» та «травма». Мали можливість практично відпрацьовувати базовий протокол саморегуляції «Чотири стихії».  В ході тренінгу психолог надала практичні рекомендації для роботи  з протоколом «VIVO» первинної підтримки у кризових ситуаціях.

 Також, студенти мали можливість ознайомитися з індивідуальним кодом адаптації, використання моделі BASIC PH.