Серед відомих мистецьких колективів Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського особливою гордістю є вокальне жіноче тріо «SEMPRE» у складі Наталії Іванків, Галини Забарило, Тетяни Байдак. З нагоди 15-річчя з часу створення вокального тріо в актовій залі коледжу відбувся творчий вечір «З піснею по життю…»
Музика була і завжди буде окрасою нашого життя. Нещодавно пісня зібрала своїх численних шанувальників у святково прибраній залі Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського. Цього разу мистецька імпреза була присвячена творчості шанованого вокального жіночого тріо «SEMPRE», яке з великим успіхом виступає на різних концертних сценах.
Чому саме таку назву має тріо: «SEMPRE»? Вона походить від однойменного італійського музичного терміну, що в перекладі означає: «завжди, постійно, весь час». Підкреслюючи свою символічну назву, ось уже впродовж 15 років вокальне тріо є активним учасником усіх концертних імпрез не лише в навчальному закладі, але і за його межами.
Колектив виник у 2008 році. Окрилені любов’ю до пісні, об’єднались спільною творчою ідеєю три чарівні викладачки різних музичних дисциплін: Наталія Іванків (сопрано перше), Наталія Русінко (сопрано друге) та Тетяна Байдак (альт). І допомагали їм упродовж концертного життя концертмейстери Ірина Остапчук, Світлана Орлик, Марта Кікис та Людмила Довгань. З 2022 року склад тріо змінився і партію другого сопрано стала виконувати Галина Забарило. Жіноче вокальне тріо «SEMPRE» зазвучало по-новому, захоплюючи слухачів на кожному концерті своїм милозвучним виконанням українських пісень. Репертуар колективу дуже різноманітний та різножанровий: класичні та сучасні пісні, авторські та народні твори. Вагоме місце у творчому доробку співачок займають пісні про кохання. Неймовірне задоволення отримали слухачі від української народної пісні в обробці А. Кос-Анатольського «Ти до мене не ходи» (концертмейстер Марта Кікис). Особливо зворушливо прозвучали пісні «Нічка тиха і темна була» (сл. Лесі Українки, муз. М. Ластовецького), «Чому являєшся мені у сні» (сл. І.Франка, муз. О. Яшина, концертмейстер Світлана Орлик, гітарний супровід Віталія Добровольського), «Човен хитається серед води» (слова і музика Романа Купчинського). У наших серцях залишились бриніти і мелодії пісень Володимира Івасюка «Пісня буде поміж нас», «Стоїть пшениця, як Дунай» на слова С. Пушика (концертмейстер Марта Кікис). Глибоко схвилювали присутніх у залі пісні «В чистім полі» (слова і музика С. Доценка, концертмейстер Марта Кікис), «Обійми» (сл. і муз. С.Вакарчука, концертмейстер Марта Кікис), у яких оспівуються реалії теперішнього часу, віра у найшвидшу перемогу, мир і спокій в Україні. Найбільше запала в душу пісня «Свіча» (сл. Б. Стельмаха, муз. М.Скорика, концертмейстери Марта Кікис та Ольга Попадюк), виконання якої сумним дзвоном відізвалося у серцях слухачів. Дивлячись на мерехтіння запалених свічок, як було не згадати про невинно убієнних … Хай же пам’ять про них згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. А скільки ніжності й теплоти вклали чарівні співачки у виконання сучасної колядки «Чи знала ти, Маріє?» в аранжуванні В.Ричаківського (концертмейстер Марта Кікис).
Учасниці вокального тріо завжди чарують слухача ніжністю ансамблевого звучання, тонким ліризмом, артистичністю, сценічною майстерністю. Але і кожна з них є індивідуальною особистістю, з багатим співочим досвідом. Тому у програму творчого концерту були включені і сольні виступи. Професійно, акомпануючи собі грою на бандурі, «Плач Ярославни» (сл. Т.Шевченка, муз. Ф. Кучеренка) виконала Тетяна Байдак. З глибоким розумінням і тонким відчуттям можливостей людського голосу прозвучав знаменитий «Соловейко» (сл. і муз. М.Кропивницького) у виконанні Наталії Іванків та концертмейстера Ольги Попадюк. Гучні оплески викликало виконання пісні «Доля твоя, мій краю» Галиною Забарило.
Своє привітання ювіляркам та усім присутнім подарував народний художній жіночий хор «Берегиня» (керівник Наталія Равлів, концертмейстер Ольга Журовська), який майстерно виконав «Три народні пісні» в обр. З. Мартин.
Слід відмітити професійний рівень концертмейстерів, які своєю віртуозною грою доповнили усі пісенні композиції. Цікава й зворушлива розповідь ведучої вечора викладача Наталії Равлів про активну творчу діяльність вокального жіночого тріо, ілюстрована відеоматеріалами, не залишила байдужим нікого. В залі панувала особлива атмосфера душевної теплоти й емоційної взаємодії між співачками та публікою. Створити незабутнє враження від концертної програми допомогли заступник директора із виховної роботи Ніна Шуригайло, звукорежисер Роман Забарило, режисер зі світла Тарас Крупа. Роботу мультимедійних засобів забезпечили студенти Порплиця Мар’яна та Добровольський Віталій.
«Чудовий творчий вечір жіночого вокального тріо залишив неймовірні емоції! Надихаюче! Продовжуйте, будь ласка!», – наголосив директор коледжу Роман Пахолок. І ми, поціновувачі таланту співачок, скажемо вдячно: «Sempre»!
Євгенія Гулей, викладач, голова циклової комісії музично-теоретичних дисциплін Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського.