Заступник директора з виховної роботи – Шуригайло Ніна Олександрівна
«Україна починається з тебе…» В.Чорновіл
Виховуючи громадянина, патріота, творчу особистість, педагогічний колектив Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського постійно веде пошук нових педагогічних технологій, що сприяють формуванню середовища, яке розвиває, навчає та виховує. Серед виховних напрямів сьогодні найбільшої актуальності набуває патріотичне, громадянське виховання як основоположні, що відповідають нагальним вимогам та викликам сучасності, закладають підвалини для формування нового свідомого покоління майбутніх педагогів.
Педагогічний колектив нашого коледжу приділяє велику увагу формуванню національно-патріотичних почуттів, поваги до культурних національних традицій, шанобливому ставленню до історії держави, її видатних постатей. Свідченням цього є достатньо велика кількість відкритих заходів, які організовують та проводять викладачі коледжу у співпраці із студентами, шукаючи нові форми проведення виховних заходів, крокуючи у ногу з часом, працюючи онлайн та офлайн.
Із досвіду роботи кураторів академічних груп упорядковано збірник сценаріїв «Виховуючи громадянина, патріота, фахівця», збірник фотозвітів «Наближаємо перемогу разом! Навчаємось, молимось, волонтеримо!», про свою роботу куратори щомісячно звітують на платформі moodle в курсі Виховна робота.
Починаючи з підготовки Першого дзвоника, Дня знань, першого уроку та протягом навчального року ми вшановуємо пам’ять загиблих наших Героїв, покладаємо квіти та лампадки на алею слави, біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, акцентуємо на слові «дякую» усім, хто сьогодні захищає нас, тримає мирне небо над нами, залучаємо студентів до волонтерської діяльності-проводимо благодійні ярмарки, розколяду.
Кожна циклова комісія в нашому коледжі працює над формуванням особистості майбутнього педагога НУШ, готового реагувати на виклики суспільства, прищеплювати найкращі людські риси своїм вихованцям.
Уроками історичної правди, що мали на меті формування та розвиток історичної пам’яті поколінь, відновлення та вшанування національної пам’яті, виховання співчуття, людяності були загальноколеджні заходи:
Відеопроєкт до Дня знань «Дякуємо нашим захисникам»
Вервичка за мир до Дня миру
Хореографічна відео композиція до Дня захисників і захисниць.«Пам’ять не має мовчати» година пам’яті до 90-ї річниці Голодомору.
Ряд заходів, приурочених 80-річчю Ягільницької трагедії, відкриття меморіальної кімнати.
День Гідності та Свободи – «Вистояли на Майдані – переможемо у війні».
День Соборності .
День пам’яті Героїв Крут.
Пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Протягом року проведено ряд мистецько-літературних заходів, студентських конференцій, усних журналів, присвячених видатним українцям:
300-річчя Г.Сковороди
150-річчя Соломії Крушельницької
150-річчя Богдана Лепкого
130-річчя Патріарха Йосипа Сліпого
В рік 175-річчя від дня народження Олександра Барвінського відкрито інформаційний стенд «Він віддав усе життя у народну службу» і проведено студентську конференцію «О.Барвінський – галичанин, видатний педагог, громадський діяч».
Як відомо, велике починається з малого. Любов до України починається з любові до рідного дому, рідної малої батьківщини. Знати і пам’ятати історію свого краю, пропагувати звичаї і традиції нашого народу – мета екскурсії «Чортків-місто моєї юності» (щорічно проводиться для студентів першокурсників). У більшості кураторів складається добра традиція формувати патріотичні почуття любові до рідного краю під час подорожей по Тернопіллю, та за межами області, цього річ ми відновили цю традицію: відвідувати Маріїнський духовний центр Зарваницю, ряд груп відвідали прем’єру нового українського фільму «Щедрик», анімаційного фільму «Мавка», художнього фільму «Довбуш».
Студенти першокурсники провели в Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла «Хресну дорогу моєї України».
Цьогоріч ми усі разом оживили гаївки на подвір’ї нашого педколеджу! Завжди окрасою-візитівкою нашого закладу є мистецькі проєкти, що відбуваються протягом року . Щороку досвідчені викладачі об’єднують творчих студентів, прищеплюють у них любов до історії, української культури – що є основою нації! Кожного разу дивують формами, в яких розкривають талант студентів!
Приємно здивували творчі проєкти студентів ІІІ курсу під керівництвом Ковальчука Ф.П.– виготовлення дідуха та виготовлення української ляльки-мотанки.
Схвальними відгуками відзначені студентські роботи, що представляли викладачі Бондар С.Ф., Дрозд О.А. в рамках творчого звіту.
Слід відзначити роль бібліотеки коледжу у формуванні особистості майбутніх педагогів. Кобзар І.Я. та Табачак О.Й. шукають постійно нові форми активної роботи із студентами: проводять систематично тематичні книжково-ілюстративні виставки, організовують зустрічі з цікавими людьми у вітальні «Діалог», тісно співпрацюють із студентами та кураторами академічних груп. Щорічно в грудні проводиться тиждень права, ряд заходів організовує Станкевич І.П..
Вихователі студентського гуртожитку Сидорчук Т.Я. і Пахолок З.В. ініціюють зустрічі з працівниками ювенальної превенції, з метою попередження правопорушень серед студентської молоді.
Неодноразово протягом навчального року куратори академічних груп, вихователі студентського гуртожитку, практичний психолог беруть участь в онлайн-семінарах, вебінарах з метою підвищення свого фахового рівня.
Часто мета навчальної діяльності співпадає з виховною, в організації роботи циклової комісії природничих дисциплін, спостерігаємо один із напрямків – екологічне виховання, утвердження здорового способу життя, як невід’ємного елемента загальної культури особистості, пропагують викладачі циклової комісії фізичного виховання.
Усі наші спільні проєкти, загальноколеджні заходи ми висвітлюємо на сайті коледжу, в соцмережах – на сторінці у FACEBOOK цим самим пропагуючи роботу студентського та викладацького колективів.
«Ніщо не зміниться, доки не зміняться люди. Дайте людині вирости у свободі. Наповнюйте серце дитини добром. Годуйте молодь ідеалами. Одне слово. Не стійте й не кричіть посеред пустелі, а йдіть, не стіте. Інакше ніколи не побачите Землі Обітованої- тієї України, про яку ми всі мріємо» .Блаженніший Любомир Гузар.
Методичне об’єднання кураторів академічних груп та вихователів студентського гуртожитку
Методичне об’єднання кураторів академічних груп та вихователів студентського гуртожитку – це структурний підрозділ системи управління виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу кураторів академічних груп та вихователів гуртожитку в Чортківському гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі імені Олександра Барвінського.
Методичне об’єднання працює над створенням умов для виховання суспільно-адаптованої, гармонійно-розвиненої особистості майбутніх педагогів , здатних до саморозвитку та самореалізації, готових до конкурентного вибору свого місця в житті, активних громадян – патріотів України.
Методичне об’єднання об’єднує в своєму складі 21-го куратора академічної групи закладу освіти та 2-є вихователів гуртожитку.
Планування і організацію роботи методичного об’єднання, а також безпосереднє керівництво об’єднанням здійснює голова , загальне керівництво методичним об’єднанням здійснює заступник директора з виховної роботи та методист коледжу.
Основні завдання методичного об’єднання кураторів:
Підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки кураторів академічних груп із питань психології та педагогіки.
Забезпечення реалізації єдиних принципових підходів до виховання і соціалізації студентів.
Озброєння кураторів сучасними виховними технологіями та знаннями щодо сучасних форм і методів роботи.
Координація планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів студентських колективів.
Вивчення, узагальнення та використання прогресивного педагогічного досвіду роботи кураторів.
Сприяння створенню і розвитку системи виховної роботи кураторів академічних груп та вихователів студентського гуртожитку.
Обмін досвідом між членами методичного об’єднання під час організації виховного процесу в коледжі.
Функції методичного об’єднання кураторів:
Методичне об’єднання кураторів:
організовує колективне планування й колективний аналіз діяльності кураторів;
координує виховну діяльність студентських груп та організовує їхню взаємодію в педагогічному процесі;
визначає та узгоджує принципи виховання та соціалізації;
організовує вивчення та застосування кураторами сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи;
здійснює обговорення соціально-педагогічних програм кураторів і творчих груп педагогів, матеріалів узагальнення передового педагогічного досвіду роботи кураторів, матеріалів атестації кураторів;
оцінює роботу членів об’єднання, подає адміністрації коледжу пропозиції щодо заохочення найкращих кураторів студентських груп.