Витоки становлення скрипкового інструментального мистецтва в Чортківському гуманітрано-педагогічному коледжі ім. О. Барвінського сягають часів заснування відділення “Музичне мистецтво” в навчальному закладі. Вже в 1960 році вчитель скрипки та оркестрового класу Йосип Чигура був організатором малих форм струнно-смичкового музикування. Струнні тріо та квартети повинні були розвинути різноманітні навички інструментального виконавства, популяризувати скрипкове мистецтво. Проте ці колективи займалися не систематично. Лише в 1972 році колектив почав працювати на більш постійній основі. В цей період керівником ансамблю був віолончеліст Дмитро Байдужа, концертмейстер Ірина Тетенич.
Понад 25 років розвитком та популяризацією скрипкового мистецтва в коледжі займалася викладач скрипки Дарія Андриїшин , концертмейстер Ігор Андриїшин. З іі ініціативи колектив продовжував функціонувати більш систематично. В цей період були залучені студенти-скрипалі з відділення “Початкова освіта”. Основним завданням ансамблю в цей час було розвиток технічних навичок та ансамблювання шляхом виконання фольклорних зразків народної музики та педагогічного матеріалу. Професійного рівня ансамблевого музикування колектив досягнув з часу призначення керівником ансамблю викладача Ольги Фучило, концертмейстери Світлана Камаш та Марта Кікис. Узагальнюючи набутий досвід роботи ансамблю, чудовий музикант та педагог Фучило О. О., змогла вивести колектив на новий рівень розвитку. Саме в цей період було розширено кількісний склад учасників ансамблю, опрацьовано новий репертуар, який включає кращі зразки світового та українського скрипкового мистецтва., серед них – твори А. Вівальді, Й. С. Баха, Д. Бортнянського, М. Скорика.
Ансамбль скрипалів є незамінним учасником звітних концертів коледжу, багатьох мистецьких імпрез не лише в стінах рідного навчального закладу, а й за його межами. Дидактичні завдання, покладені в основу діяльності колективу, реалізуються засобами індивідуальних та колективних занять, на яких педагог Фучило О. О. формує та вдосконалює технічні та ансамблеві навички інструментального виконавства студентів, розвиває їхнє музичне мислення, виховує духовно багату особистість. Такий підхід до організації занять ансамблю дає можливість показати чудовий мистецький продукт – художньо довершений музичний твір, де інтерпретаційно відображено задум композитора, жанрово-стильову епоху. Діяльність ансамблю скрипалів в Чортківському гуманітрано-педагогічному коледжі ім. О. Барвінського відображає одну з найяскравіших сторінок багатого мистецького життя цього навчального закладу. Музичні твори, професійно виконані колективом, викликають у глядачів найвищі естетичні почуття і змушують затамувати подих, коли на сцені звучить її величність – скрипка.