Жіночий хор «Берегиня» в педагогічному коледжі засновано в 1995 році. З перших концертних виступів під керівництвом Магеги І.А. та концертмейстера Теслюк Л.М. заявив про себе як високохудожній мистецький колектив.

У 1998 році керівником хору призначено Равлів Наталію Любомирівну- викладача диригентсько-хорових дисциплін, у 2011 році концертмейстером хору призначено Кікис Марту Іванівну, у 2019 р. – Попадюк О.С.

У 1997 році хор стає дипломантом обласного конкурсу імені Соломії Крушельницької. В цьому ж році бере участь в телепередачі «Чортківські візерунки».   

В 1998 році колективу присвоєно звання «Народний художній колектив».

У квітні 2016 року колектив здобув звання Лауреата І премії на ІV Всеукраїнському вокально – хореографічному фестивалі – конкурсі «Самоцвіти», який проводився у м. Івано-Франківську.

У квітні 2021 року хор «Берегиня» взяв участь у міжнародному  онлайн конкурсі RACCONTO DI PRIMAVERA у м. Ravenna в Італії та здобув звання Лауреата I премії.

У грудні 2022 року колектив здобуває звання Лауреата І премії у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Різдвяне диво» м.Київ.

Березень 2023р. – колектив виборює Гран-прі у Міжнародному конкурсі мистецтв «Перлина лотоса» м. Київ,  у травні 2023 року стає Лауреатом І премії у Міжнародному конкурсі мистецтв «Творчість UA», а у червні 2023 року знову виборюють перемогу і стають Лауреатами I премії Міжнародного двотурового конкурсу  мистецтв “Virtuoso” м. Київ.

Даний колектив є творчою лабораторією для навчання та естетичного виховання майбутніх вчителів музики загальноосвітніх шкіл, музичних керівників дошкільних закладів.

Чистота і ніжність звучання, тонкий ліризм і глибоке проникнення в пісню, культура сценічної поведінки й елегантність – риси, які вирізняють жіночий хор «Берегиня» серед багатьох інших колективів.

Народний художній жіночий хор «Берегиня» є постійним учасником святкових заходів у коледжі та міських концертів, колектив є щорічним переможцем обласних конкурсних творчих звітів вищої та професійно-технічної освіти Тернопільщини. Кожного року хор бере участь у підсумковій атестації з диригування випускників коледжу, у конкурсі диригентської майстерності ім. М. Леонтовича, який проводиться щорічно у нашому закладі.

Належна увага в репертуарі хору приділяється духовній музиці, обробкам українських народних пісень, творам українських та зарубіжних композиторів, зокрема: І.Гайденка, К.Соколова, Б.Янівського, В.Парфенюка, М.Дацка, Б.Фільц, Л.Кобільник, М.Леонтовича, Д.Січинського, С.Людкевича. Репертуар даного колективу цікавий та різножанровий.

Творчі здобутки колективу за 2022-2023 н. р.

 Народний художній жіночий хор”Берегиня”Лауреат I премії Міжнародного двотурового конкурсу  мистецтв “Virtuoso”

13.06.2023 м. Київ

Художній керівник Равлів Н.Л.

Концертмейстер Попадюк О.

Народний художній жіночий хор”Берегиня”Лауреат I премії Міжнародного конкурсу мистецтв “Творчість UA”

01.05.2023 м. Київ

Художній керівник Равлів Н.Л.

Концертмейстер Попадюк О.

Народний художній жіночий хор”Берегиня”дипломант  Гран-прі Міжнародного конкурсу мистецтв “Перлина лотоса” 07.03.2023 м. Київ

Художній керівник Равлів Н.Л.

Концертмейстер Попадюк О.С.

Народний художній жіночий хор”Берегиня”Лауреат I премії Міжнародного конкурсу мистецтв “Різдвяне диво”

18.12.2022 м. Київ

Художній керівник Равлів Н.Л.

Концертмейстер Попадюк О.С.